עורך דין פציעות ספורט באשדוד

תחום הנזיקין הינו תחום מבוקש מאוד בעולם המשפטים. נזקי גוף ורכוש הנובעים מתאונות דרכים, תאונות עבודה, רשלנות רפואית ועוד קורים לא מעט ועבור לא מעט נפגעים מדובר בנזקים המשנים את חייהם לתמיד או לפחות לתקופה ממושכת.

תחום צעיר יחסית שנראה במיוחד בשנים האחרונות, עם העליה במודעות לבריאות ולפעילות גופנית, הוא פציעות ספורט.

פציעות ספורט יכולות להיגרם הן לספורטאים מקצועיים והן לספורטאים חובבים במהלך פעילויות ספורט שונות. פציעות ספורט הן תחום רחב. זו יכולה להיות פציעה שנגרמה במהלך אימון בחדר כושר, פגיעת גוף מצטברת של שחיקה הנראית לא מעט אצל ספורטאים מקצועיים, במיוחד בתחומי האתלטיקה,

פציעות שהתרחשו במהלך ספורט אקסטרים כמו סקי או טיפוס. כפי שמבחינה רפואית הטיפול בכל פציעה שונה, כך גם מבחינה משפטית – כל מקרה לגופו.

לספורטאים מקצועיים: עורך דין פציעות ספורט שהוא גם עורך דין תאונות עבודה

כאשר מדובר על תאונות עבודה, הגורם אליו יש לפנות קודם כל הוא המוסד לביטוח לאומי אך בהחלט ניתן לתבוע גורמים נוספים כמו מקום העבודה עצמו שעליהם לתת את הדין בעקבות הפגיעה.

ישנן גם פציעות ספורט הנחשבות למעשה לתאונת עבודה. זאת כאשר הנפצע הוא ספורטאי מקצועי. בנוסף, גם כאן, אם הפציעה נגרמה גם כתוצאה מרשלנות של גורם כלשהו, למשל בור במגרש שגרם למעידה, מתקן אימון שאינו מחוזק וגרם לנפילה ועוד,

ניתן לתבוע גורם נוסף. משרד עו"ד ליאת חמו ושות' הוא הכתובת לפנות אליה בחיפוש עורך דין פציעות ספורט באשדוד, זאת משום שהמשרד מתמחה בכל תחום הנזיקין כולל תאונות עבודה. כך תביעת כל הגורמים הרלוונטיים, הן של ביטוח לאומי והן של גורם האחראי למחדל שהביא לפציעה יעשו תחת קורת גג אחת.

השלכות פציעת ספורט בשטח ציבורי

תאונות לא מעטות קורות בשטחים הנחשבים שטחים ציבוריים, שטחים שנמצאים בבעלות ותחת אחריות הרשות המקומית, המדינה, או גורם פרטי, כפי שיכול לקרות בתאונה המתרחשת בקאנטרי, במקרה של החלקה ליד הבריכה, פגיעה במהלך אימון במכון כושר ועוד.

גם פציעת ספורט יכולה בהחלט להיות מקרה ספציפי של פגיעה בשטח ציבורי, בין אם ספורטאי מקצועי נפגע בשטח ציבורי במהלך אימוניו ובין אם ספורטאי חובב.

בחירה נכונה של עורך דין פציעות ספורט באשדוד

כאשר בוחרים עורך דין פציעות ספורט יש לבדוק מספר פרמטרים:

  • ניסיון בפציעות ספורט: פציעת ספורט נחשבת כתת תחום בתוך תחום נזקי הגוף בגלל השוני שישנו בטיפול בה והאופן שבו היא נגרמת שכאמור יכול להיות מנזק מצטבר ולאו דווקא מתאונה או מקרה יחיד. לכן, חשוב לבחור עורך דין פציעות ספורט בעל ניסיון בתחום ספציפי זה.
  • ניסיון בכל הקשור לנזיקין: מעבר לניסיון בפציעות ספורט באופן ספציפי, חשוב לוודא שעורך הדין בעל ניסיון רב בתחומים נוספים בנזיקין כמו תאונות עבודה, רשלנות רפואית ועוד. יתכן שמה שהתחיל כפציעת ספורט יתפתח להגדרה רחבה יותר של תאונת עבודה, או שבמהלך הטיפול הרפואי בפציעה היה גם מקרה של רשלנות רפואית שגרם נזק נוסף. לכן, חשוב שלעורך הדין יהיה ניסיון בתחום הנזיקין בכלל.
  • ניסיון והיכרות עם גופים רלוונטיים: עורך דין בתחום נזיקין ופציעות ספורט צריך להתנהל מול מערכות גדולות וסבוכות כמו ביטוח לאומי, חברות ביטוח ועוד. ניסיון רב בעבודה מולם ואף היכרות עימם מבפנים, כמו עו"ד ליאת חמו שבין היתר מתנדבת בביטוח לאומי, תורם משמעותית להצלחת התביעות וסיומן בזמן קצר יותר.

לסיכום, פציעות ספורט דורשות טיפול מהיבטים שונים ומול גורמים שונים. אנו מאחלים לכם רק שהעיסוק בספורט רק יועיל לבריאותכם ויספק לכם הנאה אך במידה ותצטרכו אנו כאן עבורכם לכל שאלה או בעיה 050-4385882

צרו קשר

פרטי יצירת קשר

ליאת חמו ושות', משרד עורכי דין

טל' משרד: 08-9797340 | 0504-385-882
פקס: 08-9797350
דוא"ל: liat.hamo@gmail.com

כתובת המשרד:
אורט 18, קומה 4, אשדוד

מפת הגעה

דילוג לתוכן