עורך דין רשלנות רפואית באשדוד

פגיעות שנגרמו למטופלים בעקבות טיפול רפואי קורות לצערנו לא מעט. הגורם האחראי יכול להיות רופאים, אחיות, רוקחים וגם מטפלים מהתחום הפארא רפואי כמו מטפלים קוסמטיים, פיזיותרפיסטים ועוד. 

רשלנות רפואית בשלבים שונים של טיפול -

  • טעויות באבחון: בין אם זהו אבחון שנעשה על ידי הרופא ישירות או פענוח שגוי של בדיקה שהביא לטיפול שאינו תואם את מצב המטופל.
  • ביצוע הליך רפואי בצורה רשלנית: ביצוע הטיפול בצורה רשלנית ולא מדויקת שמביאה לנזקים מתרחשת פעמים רבות כתוצאה מחוסר בכוח אדם בבתי חולים ומרפאות ועומס יתר. כתוצאה מכך ניתן פעמים רבות טיפול חלקי שבעקבותיו בעיה לא נפתרת או אף מחמירה.
  • מתן מרשם מוטעה בסוג התרופה או במינון: יכול לקרות כתוצאה מאבחון לקוי אך גם טעויות אחרות, למשל כאשר רופא אינו מוודא רגישויות ונותן למטופל הרגיש לפניצילין אנטיביוטיקה.
  • חוסר דיוק בפעולות מיוחדות כמו הרדמה או לידה: הרדמה היא התמחות רפואית בפני עצמה כי נזקים במהלך הרדמה עלולים להיות חמורים ביותר. גם לידה היא פעולה מורכבת ורשלנות בה יכולה לגרום נזק הן ליולדת והן לעובר/תינוק.

 עורך דין רשלנות רפואית באשדוד או באזור מגוריכם הוא הגורם אליו יש לפנות בכל מקרה בו נגרם לכם נזק בעקבות מקרים אלה. כאמור, תחת רשלנות רפואית נמצאים גם מקרים של טיפולים שאינם מוגדרים רפואיים כמו טיפולים קוסמטיים שלא תמיד נעשים על ידי אנשי מקצוע שעברו הכשרה מתאימה, טעות במתן תרופות על ידי הרוקח ועוד.

מתי נזק נחשב לרשלנות רפואית?

רשלנות רפואית מוגדרת כמתן שירותים רפואיים מבלי לנקוט במידת הזהירות הסבירה המצופה מן הרופא או העוסק בטיפול. כתוצאה מכך נגרם נזק שלא היה נוצר אלמלא נהג המטפל כפי שנהג.

זוהי כמובן הגדרה אמורפית ומעורפלת שקשה מאוד לשים את האצבע על הנקודה שהחל ממנה נסיבות הפגיעה הן רשלנות רפואית ולא טעות אנוש או יד הגורל. לא פשוט כלל להוכיח כי קיים קשר סיבתי בין נזק לבין האופן בו בחר לנהוג הרופא/המטפל.

תפקידו של עורך דין המתמחה ברשלנות רפואית להציג את כל הראיות שיתמכו בכך שאכן הפגיעה נוצרה כתוצאה מרשלנות והיא הגורם הבלעדי לנזק. בנוסף תפקידו לדאוג לכך שהמטופל יקבל את מלוא הפיצוי המגיע לו בהתאם לחומרת הרשלנות ולנזק שנגרם בטווח המיידי והארוך.

איך בוחרים עורך דין רשלנות רפואית באשדוד?

בחיפוש אחר עורך דין רשלנות רפואית באשדוד ובכלל משרד עורכי דין בדרום, יש לשים לב למספר פרמטרים:

  • התמחות בתחום רשלנות רפואית: רשלנות רפואית היא תת תחום בתוך התחום הרחב של נזיקין. חשוב לוודא שעורך הדין אכן מתמחה ברשלנות רפואית ושמאחוריו תיקים רבים הקשורים לרשלנות רפואית והסתיימו בהצלחה.
  • ניסיון בתחום הנזיקין: מעבר לניסיון ולמומחיות ברשלנות רפואית, חשוב שעורך ההדין יתמחה בתחום הנזיקין בכלל. רשלנות רפואית יכולה להתחבר גם עם פגיעות כתוצאה מעבודה, למשל במקרה של מחלת מקצוע שלא טופלה או אובחנה כראוי. כך גם כאשר טיפול לא מתאים ניתן בעקבות תאונת עבודה.
  • ניסיון בעבודה מול גופים שונים: עורך דין רשלנות רפואית צריך להיות בעל ניסיון רב בעבודה מול גופים ומערכות גדולים וסבוכים כמו קופות חולים, בתי חולים, חברות ביטוח, ביטוח לאומי ועוד. חשוב לוודא שלעורך הדין ניסיון רב בעבודה מול גופים אלה. עורכת דין ליאת חמו בעלת ניסיון רב בעבודה מול ביטוח לאומי וחברות הביטוח, גם במסגרת עבודתה כיום וגם במסגרת תפקידים שמילאה בעבר או מבצעת היום בהתנדבות.
  • מעבר לכל- אדם נעים: נזקים רפואיים גורמים לאדם לאבד מכוחו, הן הפיזי והן הנפשי. לכן, חשוב שעורך הדין יהיה קודם כל אדם נעים, שירותי ואדיב שתרגישו נוח לפנות אליו בכל בעיה או שאלה.

עו"ד ליאת חמו ועובדי משרדה בעלי ניסיון בתחום רשלנות רפואית באשדוד, מגלים כלפי לקוחותיהם מקצועיות ותודעת שירות ללא פשרות

צרו קשר

פרטי יצירת קשר

ליאת חמו ושות', משרד עורכי דין

טל' משרד: 08-9797340 | 0504-385-882
פקס: 08-9797350
דוא"ל: liat.hamo@gmail.com

כתובת המשרד:
אורט 18, קומה 4, אשדוד

מפת הגעה

דילוג לתוכן