גישור בדיני נזיקין

גישור הוא אחת האפשרויות לפתור היום סכסוכים משפטיים בקלות ובמהירות רבה יותר בהשוואה לכותלי בית המשפט. אם בבית המשפט השופט מכריע לכאן או לכאן, בגישור תפקידו של המגשר הוא לכוון ולאפשר שיח בין שני הצדדים שיביא להתקדמות לקראת פתרון הסכסוך. הליך גישור מוכר מאוד מן התחום של דיני משפחה, בעיקר גירושין. עם זאת, גישור בדיני נזיקין, בין אם בתחום רשלנות רפואית, תאונות וגרימת נזקי גוף או רכוש וגם מקרקעין הוא מוכר ונמצא כיעיל. 

אנו במשרד עו"ד ליאת חמו עוסקים בתחום הנזיקין על היבטיו השונים ובעלי ניסיון רב בתחום, פועלים גם כמגשרים בנושא רשלנות רפואית, מקרקעין, צוואות וירושות ועוד. 

אם אתם מחפשים גישור בדיני נזיקין באשדוד, יש לכם כתובת, חייגו: 050-4385-882

היתרונות של הליך גישור בדיני נזיקין

תביעות נזיקין יכולות להיות תביעות מורכבות בהן הוכחת קשר נסיבתי בין הדרך בה פעל הנתבע לבין הנזק שנגרם לתובע היא לא פשוטה ודורשת הבאת ראיות שיוכיחו זאת. מנגד, גם לנתבע לא קל להוכיח שהוא פעל בצורה תקינה שלא הביאה לגרימת הנזק. ניתן לראות זאת באופן ברור בתביעות רשלנות רפואית. הליך גישור מאפשר לדלג מעל המשוכה של הבאת ראיות והוכחות. הידברות שני הצדדים והגעה לפשרה כלשהי המקובלת על שניהם כפי שמאפשר הליך גישור יכול לחסוך זמן ובזבוז אנרגיה מיותרת.

גישור – פתרון מעולה לסכסוך מול אנשים קרובים

לא סתם גישור מוכר מאוד מתחום דיני המשפחה. כאשר מדובר על אנשים קרובים שיתקלו זה בזה בלא מעט נסיבות, לגישור ישנו יתרון גדול על פני מאבקים משפטיים. בגישור יכולים אותם אנשים לפתור את הבעיה כך שתהיה מקובלת על שניהם ולצאת מחדר המגשר כאילו דבר לא קרה, מה שלא יקרה בסיום משפט שיהיה ממושך יותר מתהליך גישור ובו יכריע השופט לטובת אחד הצדדים. לכן, גישור מומלץ מאוד במצבים כגון סכסוך הנוגע לצוואות וירושות, למשל על נחלה שעוברת בירושה או כאשר בצוואה ישנם דברים לא ברורים, בתחום המקרקעין כאשר ישנו סכסוך על קרקע בין שכנים, בתחום הנזיקין כאשר ישנה פגיעה ברכב על ידי אחד השכנים ומעוניינים לפתור את המשבר בדרך חלופית לפניה לבית משפט ועוד.

מדוע מומלץ שמגשר יהיה גם עורך דין?

גישור בדיני נזיקין שנעשה על ידי ערך דין המומחה בתחום זה הוא בעל ערך מוסף. הידע והבקיאות בדיני נזיקין מאפשרת למגשר לקדם את התהליך בצורה נכונה ויעילה יותר. "שליפת" חוקים בעת הצורך תביא לשכנוע אחד הצדדים להסכים לרדת מדרישות מוגזמות שאינן מוצדקות. חבישת שני הכובעים, הן של המגשר והן של עורך הדין מאפשרת למגשר לבוא במצבים מסוימים מנקודתו של עורך הדין ולעיתים מנקודת מבטו של המגשר. בנוסף, פעמים רבות נשלחים הצדדים גם תוך כדי משפט להליך גישור כדי לנסות ולפתור את הסכסוך מבלי שיהיה צורך להגיע להכרעה של בית המשפט. אם הצדדים כבר נמצאים במאבק משפטי, לעורך דין המשמש כמגשר ישנו יתרון. על הפרטים הנאמרים בהליך הגישור חלה חובת סודיות כך שאינם יכולים לשמש כראיה בבית המשפט.

איך לבחור  מגשר באשדוד בתחום הנזיקין?

כאשר בוחרים מגשר בדיני נזיקין באשדוד חשוב לבדוק את ההיבטים הבאים:

  • האם מדובר על עורך דין מומחה בתחום הנזיקין והאם נזיקין הוא תחום ההתמחות העיקרי שלו?
  • האם זהו עורך דין שעובד גם מול גופים גדולים כמו חברות ביטוח, ביטוח לאומי, רשויות מקומיות ומשרדי ממשלה?
  • מומלץ לבדוק ולקרוא על תיקים אחרים של אותו עורך דין ולהבין באילו תחומים בתוך הנזיקין הוא מתעסק במיוחד: רשלנות רפואית, תאונות עבודה, תאונות דרכים.
  • מהו הניסיון של עורך הדין בתור מגשר- האם כמגשר הוא נמצא רק בתחילת דרכו או שעוסק בכך תקופה?

אנו במשרד עו"ד ליאת חמו מתמחים בכל הקשור לנזיקין ועוסקים גם בגישור בתחומי הנזיקין השונים ומול גופים שונים, כולל גופים גדולים ורשויות. 050-4385-882

שלחו פרטים לקבלת ייעוץ ראשוני לבירור זכויותיכם:

דילוג לתוכן