תביעות ביטוח

תביעות ביטוח

חברות הביטוח השונות מציעות מגוון פוליסות, הנוגעות כמעט לכל מצב או אירוע במהלך החיים. החל מביטוח אובדן כושר עבודה, מחלות קשות או ביטוח סיעודי, דרך ביטוח לתלמידים ותאונות אישיות, ועד לביטוח נסיעות אישיות לחו"ל ואפילו ביטוח על ביטול טיסה. 

כאשר אדם מבטח עצמו, הוא מצפה לקבל את תגמולי הביטוח המגיעים לו במידה והתרחש אירוע המצדיק זאת. בפועל, אנו פוגשים לעתים קרובות בחברות ביטוח אשר משלמות תגמולים חלקיים בלבד, או אפילו מסרבות לשלם לגמרי – זאת על אף שמקרה הביטוח התרחש. במקרים אלה משתמשות חברות הביטוח בכוחן הרב וביכולתן לדחות את תביעות המבוטחים, על אף שאין לכך הצדקה משפטית. 

משרד עורכי הדין שלנו, ליאת חמו ושות', מייצג לקוחות רבים אשר מעוניינים (וזכאים) לקבל את תגמולי הביטוח שלהם, בהתאם לתנאים כפי שנקבעו בפוליסה. המבוטחים אשר מגיעים אלינו זוכים לטיפול מקצועי ומסור בתיקיהם, אשר עוסקים בסוגי ביטוח שונים כפי שפירטנו למעלה.

תביעת ביטוח הינה מורכבת מבחינה משפטית, ועשויה להתנהל לאורך זמן. על מנת לנהל תביעה כזו תוך סיכוי גבוה לזכייה בה, יש צורך בהבנת דיני הביטוח מהיבט מעשי ופרקטי. משרדנו עושה זאת במקצועיות מול הלקוחות ומול חברות הביטוח, תוך שימת לב ודגש על הפרטים הקטנים אך המשמעותיים – אשר לעתים הם אלה המשפיעים על התביעה כולה. כאשר מתנהלת תביעת ביטוח, לכל טענה יש חשיבות מכרעת; הייצוג המשפטי שאנו מעניקים בתיקים אלה הינו חסר פשרות ומנוסה, ואנו עושים זאת מתוך היכרות מעמיקה עם התחום. 

מבוטחים רבים אשר ניהלנו עבורם תביעות מסוג זה, יכולים להעיד על כך שאנו עושים הכל על מנת להשיג עבורם את התוצאה המשפטית הטובה ביותר.

במידה ואינכם מקבלים תגמולי ביטוח שייתכן ומגיעים לכם – פנו למשרדנו. נשמח להעניק לכם מידע מקיף אודות מימוש זכויותיכם, ולסייע לכם להשיג את המגיע לכם 050-4385882

תביעות סיעוד

כולנו רוצים להתבגר ולהזדקן בכבוד, מבלי צורך להיאבק על זכויות המגיעות לנו. אנו רוצים שגם האנשים היקרים לנו ביותר – בן או בת זוג, אם או אב  – יוכלו להזדקן בכבוד, ובעת הצורך יקבלו תגמול חודשי (או אחר) שיאפשר זאת, במידה ויגיעו למצב סיעודי הדורש טיפול צמוד. חברות הביטוח מציעות לנו פוליסות אשר כוללות בדיוק את זה – מרכיב של תגמול חודשי, אשר מקל על ההתנהלות היומיומיות והטיפול.

כולנו מעוניינים בטוב ביותר עבורנו ועבור יקירינו, ולכן אנו רוכשים פוליסות ביטוח ומשלמים סכומים גבוהים בקביעות – מתוך תקווה שבעת הצורך נקבל תגמול המגיע לנו או לבני המשפחה. למרבה הצער, חברות ביטוח מנסות לעתים לשלם תגמולים מופחתים (במקרה הטוב) או לא לשלם כלל את מה שמגיע לנו. חשוב לדעת, כי פעמים רבות הניסיון להימנע ממתן התגמול למבוטח, נעשה בניגוד מוחלט לעובדות ולדין.

אנו, במשרד עורכי דין – ליאת חמו ושות', אשר מייצגים לקוחות רבים בתחום הביטוח והנזיקין – מכירים את התחום הסיעודי מקרוב, ורואים בו תחום חשוב ומרכזי. אנו נלחמים באופן קבוע, מדי יום כמעט, על זכותם של מבוטחים לקבל תגמולי סיעוד.

כאשר אנו – במשרד עו"ד ליאת חמו ושות' – מנהלים תביעות סיעוד עבור מבוטחים, אנו עושים זאת מתוך רצון להשיג תוצאות מקסימליות ולהביא את חברת הביטוח לשלם למבוטח בדיוק את מה שמגיע לו. למבוטח הסיעודי ולבני משפחתו יש צורך רב בתגמול הרלוונטי, שכן בלעדיו – ההתנהלות היומיומית והטיפול בעניינים השוטפים עשויים להפוך לנטל כלכלי מכביד.

משרדנו נאבק על מנת להשיג עבורכם תוצאות, כלומר – מקסימום תגמולים בהתאם לפוליסה שלכם, תוך עבודה מקצועית ויסודית המתייחסת לכל היבטי הביטוח ופרטי הפוליסה. בנוסף – אנו עושים זאת במהירות, מתוך הבנה שכאשר עולה צורך סיעודי עבור אחד מבני המשפחה – מרכיב הזמן הוא משמעותי ואף קריטי. 

במידה ויש לכם פוליסה בתחום הסיעודי, וחברת הביטוח דחתה את זכאותכם או זכאות בן משפחה או אדם הקרוב לכם – אל תוותרו!

פנו אלינו בהקדם. משרדנו יתעמק בפוליסה ובפרטים הקטנים, ויאבק עבורכם על מנת להשיג את מה שמגיע לכם. 

חשוב לדעת כי אנו מלווים את המבוטח ואת משפחתו – החל מהרגע בו חברת הביטוח דחתה את הזכאות, ועד לרגע בו אנו מצליחים להשיג את התשלום עבור תגמולי הביטוח הרלוונטיים. אנו עומדים עמכם בקשר כל העת, מעדכנים בהתקדמות ועובדים מתוך מוטיבציה ומקצועיות. הקשר הרציף תורם רבות לתהליך, ומסייע לנו בהגברת המוטיבציה להשגת התוצאות הטובות ביותר עבורכם. אובדן כושר עבודה

אנו מבלים במקום העבודה שעות רבות, משתדלים לבצע את המוטל עלינו בצורה אופטימלית ולהגיע לתחושת סיפוק, מימוש עצמי והנאה. קיים מרכיב נוסף, אולי החשוב ביותר – פרנסה. בסופו של דבר, עלינו להרוויח כסף על מנת לכלכל את עצמנו ואת משפחתנו. אף אחד מאתנו לא רוצה להגיע למצב, חלילה, בו אנו לא מסוגלים יותר לבצע את עבודתנו, וכתוצאה מכך – מאבדים את מקור הפרנסה שלנו.

לצערנו, לא תמיד הדבר בשליטתנו; אנשים רבים נתקלים במצבים לא צפויים – למשל מצב רפואי מורכב, מחלה פתאומית או תאונה חלילה. המצבים הללו, מעבר לקשיים ברורים אשר "נוחתים" על האדם ועל משפחתו, מובילים גם למצב בו האדם הנפגע אינו יכול לעבוד, ולכן – מאבד את כושר הפרנסה שלו ואת הכנסותיו. זוהי הסיבה לכך שביטוח אובדן כושר עבודה חיוני, והופך למקור כלכלי חשוב מאוד. במצבים המתוארים, בהם אדם אינו יכול לעבוד – ביטוח אובדן כושר עבודה מאפשר קבלת תגמול ביטוח, המעניק מעט שקט כלכלי בזמן התקופה הקשה.

מה חשוב לדעת אודות תביעות אי כושר עבודה?

במשרדנו, אנו מכירים מקרוב את התחום ויודעים כי כאשר אדם מגיע מאבד את כושר העבודה שלו – הדבר הראשון שכדאי לעשות הוא לבדוק מהן הזכויות הביטוחיות שלו. כלומר, בהנחה ולאדם יש פוליסת ביטוח בתחום אובדן כושר העבודה – יש לבדוק מה בדיוק היא כוללת בתוכה: מהי הגדרת "מקרה הביטוח"? באילו מצבים יוכל האדם לקבל תגמול ביטוחי? מהו סכום הביטוח? מהם התנאים? 

כל הגורמים הללו משתנים, כמובן, מפוליסה לפוליסה – ויש להתעמק ולבדוק בצורה מקצועית. 

למשל, אובדן כללי של כושר עבודה (שמשמעו, בעצם, שהמבוטח אינו יכול לעבוד בכל "עיסוק סביר") – אינו זהה לאובדן כושר עבודה ספציפי (שמשמעו – המבוטח אינו יכול לעבודה בעיסוק המקורי שלו, לפני הפגיעה). 

הדרך להוכחת קיום כל אחת מהאפשרויות האלה שונה במהותה, ודורשת – כאמור – התעמקות בפרטי הפוליסה ובפרטי המקרה. 

במידה וברשותכם פוליסת ביטוח אובדן כושר עבודה, ואתם נמצאים במצב בו אינכם מקבלים את הזכויות המגיעות לכם לאחר פגיעה (כגון מחלה, תאונה וכדומה) – השאירו את פרטיכם, ונשמח ליצור עמכם קשר ולסייע במקצועיות וביסודיות. 

תביעות ביטוח תלמידים

הידעתם? ילדים במדינת ישראל, החל מגיל הגן (3 ומעלה) ועד לסיום הלימודים התיכוניים, הלומדים במוסדות חינוך מוכרים – מבוטחים בביטוח תלמידים. המבטחת היא המדינה, והביטוח חל על כל תלמיד באופן אוטומטי – 24 שעות ביממה, שבעה ימים בשבוע. כדאי לדעת, כי ההורים משלמים עבור ביטוח זה לבית הספר או לרשות המקומית; מדובר בתשלום חובה אשר נעשה בתחילת כל שנת לימודים. הביטוח זה קיים מכוח חוק לימוד חובה, התש"ט – 1949; זהו החוק אשר מגן על ילדינו, ומבטח אותם במקרים מגוונים – למשל נזקים ופציעות העלולים להתרחש במהלך היומיום. דופן הם נזקים ופגיעות כתוצאה מפיגועי איבה, תאונות עבודה או תאונות דרכים – לגביהם קיימים חוקים ספציפיים בכל הנוגע לפיצוי התלמיד הנפגע. 

מה מוגדר כתאונה בהקשר זה?

בחוק, תאונה מוגדרת כאירוע פיזי, חיצוני ובלתי צפוי, אשר מוביל לנזק גופני אצל הילד. 

חשוב שתדעו: אפילו במקרה בו התלמיד הוא האשם בתאונה – הוא עדיין זכאי לפיצוי! 

כדאי לדעת: 

  • במדינת ישראל, חוק חינוך חובה חל אמנם על תלמידים עד גיל 18 – אך בהחלט ניתן לתבוע את חברת הביטוח בגין התאונה עד גיל 21. על מנת לעשות זאת, יש צורך במילוי טופס התביעה – אותו ניתן לקבל מאת מזכירות המוסד הלימודי. 
  • הכיסוי הביטוחי חל גם על הורה המלווה תלמידים לפעילות – הן בתוך בית הספר, והן מחוצה לו. 
  • הכיסוי הביטוחי חל גם על הורה אשר הגיע לבית הספר על מנת להשתתף בפעילות בית ספרית כצופה.

ילדכם נפגע? כדאי לבדוק בהקדם מהן הזכויות המגיעות לו ולכם!

כאשר ילד נפגע במסגרת הגן או בית הספר, בתוך שטח המוסד הלימודי, בטיול או בכל סיטואציה אחרת – ההשלכות עשויות להיות רבות ולא פשוטות עבור הילד וכמובן עבורכם, ההורים. עו"ד ליאת חמו, המתמחה בתחום נזקי גוף ובעולם הביטוח, תלווה אתכם מרגע הפניה ולכל אורך התהליך. אנו נגבש וננסח עבורכם כתב תביעה, תוך מתן חוות דעת משפטית מקצועית ויסודיות לכל אורך התהליך. מטרתנו הסופית היא כי תקבלו את הפיצוי המקסימלי, כפי שמגיע לכם. 

התמודדות מול הרשויות, בפרט במקרים בהם נדרשת עבודה יסודית והבנה של פרטי החוקים – אינה פשוטה, בוודאי כאשר יש צורך במקביל להתמודד עם פגיעה או חבלה של ילדכם. בדיוק לכן אנו פה – עומדים לשירותכם, ומוכנים ללוות אתכם במקצועיות עד למיצוי זכויותיכם וקבלת המגיע אליכם. 

פנו למשרדנו עוד היום ונשמח לסייע. 

תביעות ביטוח חיים

ביטוח נפוץ למדי הינו ביטוח חיים, והוא היחיד בו המבוטח דואג לכך שאם יקרה לו דבר מה וילך לעולמו – יקבלו יקיריו תגמולי ביטוח. זהו אמנם נושא שלא קל לדבר עליו, אך ביטוח מסוג זה מסייע לקרובי הנפטר לאחר מותו, ומאפשר להם ביטחון כלכלי.

לעתים, עשויה להתעורר בעייתיות כאשר המוטבים בפוליסה מעוניינים להפעיל אותה. במידה ויש צורך בהפעלת הביטוח – המבוטח עצמו כמובן אינו נוכח, ועל כן נוצר מצב בו חברות הביטוח עשויות לדחות את זכאותם של המוטבים בפוליסה, זאת עקב מחלוקות הנוגעות לעצם קיום הביטוח, תנאי הביטוח וכיו"ב.

באילו טענות עשויות חברות הביטוח לדחות את התביעה?

חברות הביטוח עשויות להשתמש בטענות שונות, בניסיון להתחמק מקבלת התביעה ומתשלום תגמולי הביטוח המגיעים למוטבים בפוליסה. לדוגמא: חברת הביטוח עשויה לטעון, כי המבוטח (הנפטר) הסתיר מידע בכל הנוגע למצבו הרפואי, וזה מתגלה רק בעת הפטירה. 

אל תתפשרו על הזכויות שלכם! 

מסיבה זו ואחרות, במידה וחברת הביטוח דחתה את תביעתכם. לעתים קרובות, אין פנאי או משאבים להתעסקות (הסיזיפית לעתים) מול חברת הביטוח, ואז בני המשפחה המוטבים בפוליסה יסכימו לקבל סכומים נמוכים ממה שמגיע להם באמת. חשוב לדעת ולזכור – אל תסכימו לקבל סכום מופחת (או כל הצעה אחרת שלא נראית לכם הוגנת), לפני שתקבלו ייעוץ מקצועי. משרדנו מטפל כל העת בתיקים מסוג זה, ונשמח לסייע לכם להתעמק בפרטי המקרה ולהעניק לכם ייצוג מול חברת הביטוח. 

חברת הביטוח לא משלמת לכם תגמולי ביטוח חיים? קיבלתם הצעה לקבלת סכום מופחת ממה שמגיע לכם באמת? פנו למשרדנו בהקדם האפשרי. נשמח לייצג אתכם ביסודיות ובמקצועיות, ולהעניק לכם את השירות הטוב ביותר – כך שתקבלו את המגיע לכם ותמצו את כל זכויותיכם. 

למידע נוסף על תביעות נזקי גוף באשדוד – הקליקו כאן

צרו קשר

פרטי יצירת קשר

ליאת חמו ושות', משרד עורכי דין

טל' משרד: 08-9797340 | 0504-385-882
פקס: 08-9797350
דוא"ל: liat.hamo@gmail.com

כתובת המשרד:
אורט 18, קומה 4, אשדוד

מפת הגעה

דילוג לתוכן